Co oznacza dla mnie, jako kredytobiorcy, wstępne kwalifikowanie kredytu hipotecznego?

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Brandon Cornett | 2020, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka praw autorskich

Jeśli od dłuższego czasu badałeś proces zakupu domu, prawdopodobnie spotkałeś się z warunkami wstępnej kwalifikacji i wstępnej kwalifikacji. Terminy te są często używane w odniesieniu do kredytów hipotecznych. Na przykład witryna pożyczkodawcy może zaprosić Cię do „Kliknij tutaj, aby wstępnie zakwalifikować się do uzyskania kredytu mieszkaniowego. Wyjaśnią, jak łatwy jest ten proces i że zajmuje tylko kilka minut. Zwykle następuje po nim formularz internetowy z prośbą o informacje na Twój temat.

Ale czym dokładnie jest prekwalifikacja kredytu hipotecznego i jak pomaga przy zakupie domu? Jakie są etapy tego procesu? I czy to w ogóle warte czasu? Oto niektóre z pytań, na które odpowiemy w tym samouczku dotyczącym kredytów hipotecznych.

Co to znaczy wstępnie zakwalifikować się do kredytu mieszkaniowego

Kiedy kwalifikujesz się wstępnie do kredytu mieszkaniowego, pożyczkodawca dokona przeglądu twoich dochodów, aby dać ci ogólne pojęcie o tym, ile jesteś w stanie pożyczyć. Ale „ogólne jest tutaj kluczowym słowem. Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego nie oznacza zobowiązania do udzielenia pożyczki. Nie gwarantuje też, że faktycznie otrzymasz taką kwotę od pożyczkodawcy. To tylko sposób na rozruszanie piłki – sposób na otwarcie dialogu między Tobą a pożyczkodawcą hipotecznym.

W większości przypadków wstępna kwalifikacja otwiera drogę do następnego etapu procesu, którym jest wstępne zatwierdzenie. Różnica między tymi dwoma terminami ma związek z poziomem kontroli:

 • Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznegoma miejsce, gdy bank / pożyczkodawca przeprowadza bardzopodstawowąanalizę Twojej sytuacji finansowej w celu określenia wysokości kredytu mieszkaniowego, jaki możesz otrzymać. Możesz o tym myśleć jako o bezpłatnej konsultacji między tobą a urzędnikiem ds. Pożyczki.
 • Wstępna akceptacja kredytu hipotecznegoto bardziejszczegółowawersja tego procesu. Tutaj pożyczkodawca faktycznie weryfikuje twoje dochody, poziom zadłużenia i inne aspekty twojej sytuacji finansowej. Sprawdzą również Twoją zdolność kredytową, aby zobaczyć, na jakim stanowisku stoisz w tym dziale. Robią to, aby określić dwie rzeczy: (1) czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki mieszkaniowej, oraz (2) jaką kwotę są skłonni udzielić. Ucz się więcejKiedy więc wstępnie kwalifikujesz się do kredytu hipotecznego, masz tylko ogólne pojęcie o tym, co możesz pożyczyć. Pożyczkodawca tylko pobieżnie przygląda się twojemu obrazowi finansowemu. Otwiera dialog i wprawia piłkę w ruch. Ale to nie znaczy wiele poza tym. Wstępna kwalifikacja do kredytu mieszkaniowego nie jest zobowiązaniem do udzielenia pożyczki ani nie powinna być postrzegana jako taka. Jest to pierwsza z długiej serii kroków prowadzących do ostatecznego zatwierdzenia (lub odrzucenia).

  Jak działa proces wstępnej kwalifikacji kredytu hipotecznego

  Jak więc wstępnie zakwalifikować się do kredytu mieszkaniowego? Na czym polega proces kwalifikacji wstępnej? Możesz być zaskoczony prostotą tego wszystkiego. Zasadniczo wystarczy podać pożyczkodawcy swoje imię i nazwisko, numer telefonu i kilka podstawowych informacji o planach finansowania. Następnie skontaktują się z Tobą w celu uzyskania dalszych informacji, takich jak Twoje dochody i sytuacja zadłużenia. Na podstawie tego wszystkiego pożyczkodawca poda Ci ogólny obraz tego, ile możesz pożyczyć. Albo powiedzą ci, że pożyczka mieszkaniowa jest teraz poza twoim zasięgiem. Tak czy inaczej, popchnąłeś proces do przodu.

  Spodziewasz się czegoś bardziej skomplikowanego? W rzeczywistości jest to bardzo proste. Powodem jest to, że jest to tak proste, że jest to tylkopobieżnyproces przeglądu, którynieskutkuje zobowiązaniem do pożyczenia. Pobieżny i niezobowiązujący – pamiętaj o tych dwóch terminach, przystępując do procesu wstępnej kwalifikacji.

  Jak podstawowe to jest? Oto informacje, które musisz podać, aby wstępnie zakwalifikować się do uzyskania kredytu hipotecznego online u dwóch największych pożyczkodawców hipotecznych w Stanach Zjednoczonych:

  Wells Fargo

  Możesz wstępnie zakwalifikować się do kredytu hipotecznego za pośrednictwem strony internetowej Wells Fargo, podając kilka bardzo podstawowych informacji. Oto, o co proszą na stronie kwalifikacji wstępnej w swojej witrynie internetowej:

  – Imię i nazwisko

  – Numer telefonu

  – Adres e-mail

  – Kod pocztowy miejsca zamieszkania

  – Jak szybko będziesz ubiegać się o pożyczkę

  – Czy aktualnie pracujesz z agentem nieruchomości

  – Jak chciałbyś się z Tobą skontaktować (telefon a e-mail itp.)

  W formularzu, w którym należy wprowadzić te informacje, znajduje się wyjaśnienie, że przedstawiciel Wells Fargo skontaktuje się z Państwem w ciągu dwóch dni roboczych, aby przeprowadzić „niezobowiązującą konsultację dotyczącą wstępnej kwalifikacji. Wtedy oszacują, ile możesz pożyczyć. Jeśli zdecydujesz się kontynuować ten proces, urzędnik ds. Pożyczki w końcu poprosi Cię o dodatkowe dokumenty – odcinki wypłaty, wyciągi bankowe, dokumenty podatkowe i tym podobne.

  Bank of America

  Możesz również wstępnie kwalifikować się do uzyskania kredytu mieszkaniowego na stronie internetowej Bank of America. Proszą o te same informacje co Wells Fargo, a także o:

  – Cel pożyczki (np. Zakup a refinansowanie)

  – Kwota, którą chcesz pożyczyć

  – Jak planujesz wykorzystać dom (główne miejsce zamieszkania, nieruchomość przynosząca dochód itp.)

  – Rodzaj kupowanej nieruchomości (dom jednorodzinny , wielorodzinne, mieszkanie itp.)

  Po podaniu tych informacji przedstawiciel Bank of America skontaktuje się z Tobą w sprawie Twojej prośby. Czy dostrzegasz tutaj wzór? Na podstawie podanych przez Ciebie informacji mogliby zgrubszaoszacować, ile możesz pożyczyć. Przygotuj się również na kilka dodatkowych pytań dotyczących Twojego poziomu dochodów.

  Inne banki proszą o podobne informacje podczas procesu kwalifikacji wstępnej. W większości przypadków jest to dość standardowy proces. Zwykle jest to wszystko, czego potrzeba, aby wstępnie zakwalifikować się do pożyczki. Jak widać, do wypełnienia formularza wstępnej kwalifikacji online wystarczy podać podstawowe informacje. Następnie urzędnik ds. Pożyczki skontaktuje się z Tobą telefonicznie lub e-mailem, aby rozpatrzyć Twoją prośbę.

  Należy pamiętać, że nie mażadnej gwarancji, że kwalifikujesz się nawet do otrzymania pożyczki. Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego i ostateczne zatwierdzenie są oddalone od siebie o wiele mil, jeśli chodzi o dokumentację i kontrolę. Zanim uzyskasz ostateczną akceptację, subemitent poddaje pod lupęwszystkietwoje dokumenty finansowe. Ubezpieczyciel jest jak detektyw finansowy, który sprawdza pakiet aplikacji, aby upewnić się, że spełnia on wytyczne pożyczkodawcy dotyczące zatwierdzenia (a także wytyczne ustanowione przez Freddie Mac i / lub Fannie Mae).

  Dlaczego wstępne zatwierdzenie jest lepsze

  To prowadzi nas do innego częstego pytania wśród kupujących dom po raz pierwszy. Mogę nawettrzebawstępnie kwalifikuje się do kredytu mieszkaniowego, przed zakupami do domu?

  Szczerze mówiąc, sprzedawca prawdopodobnie nie będzie dbał o to, że zostałeś wstępnie zakwalifikowany. Jako właściciele domów prawdopodobnie wiedzą, co jest potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego. A jeśli nie są zaznajomieni z tym, ich agenci nieruchomości je wypełnią. Ich agenci wyjaśnią, że wstępna kwalifikacja hipoteczna nie gwarantuje finansowania i opiera się na szybkim przeglądzie finansów pożyczkobiorcy.

  Sprzedawcy są bardzo zaniepokojeni takimi sprawami i nie bez powodu. Czasami finansowanie kupującego kończy się w ostatniej chwili. Niestety jest to częste zjawisko w obecnej gospodarce. To ostatnia rzecz, jakiej chce sprzedawca. Dlatego będą chcieli zobaczyć więcej od potencjalnego nabywcy. Chcą, abyś zostałwstępnie zatwierdzonyprzez kredytodawcę hipotecznego, a nie tylko wstępnie zakwalifikowany.

  „Sekret branży: Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego to generowanie potencjalnych klientów

  Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego jest wykorzystywana przez pożyczkodawców jako narzędzie generowania potencjalnych klientów. Pomaga pożyczkodawcy w generowaniu potencjalnych klientów na stronie internetowej. Oferują ci coś wartościowego – szansę dowiedzieć się, ile możesz pożyczyć. Przechwytują Twoje informacje kontaktowe. Następnie skontaktują się z Tobą w sprawie Twojej prośby.

  Kiedy kwalifikujesz się wstępnie do pożyczki mieszkaniowej online, w zasadzie przesyłasz gloryfikowany formularz kontaktowy. W rzeczywistości proces prekwalifikacji tak naprawdę nie rozpoczyna się, dopóki urzędnik ds. Pożyczki nie dowie się, ile zarabiasz, i jak wygląda Twój obraz zadłużenia. Dlatego nie spodziewaj się, że otrzymasz odpowiedź tak lub nie, a nawet kwotę w dolarach przez Internet.

  W pewnym sensie kwalifikacja wstępna jest bezużyteczna dla Ciebie jako pożyczkobiorcy. To nie jest zobowiązanie do pożyczania. Nie pomaga w negocjacjach ze sprzedawcami, tak jak robi to list przed zatwierdzeniem. Nie daje nawet realistycznego wyobrażenia o tym, co możesz pożyczyć, ponieważ pożyczkodawca przeprowadza tylko pobieżną analizę Twoich finansów. Osobiście radzę pominąć to i przejść od razu do wstępnej akceptacji. Ale toniedaje łatwy sposób dostać rzeczy ruchomych z kredytodawcą. Dlatego oferuje pewną wartość w tym względzie.

  Mam nadzieję, że te informacje okazały się przydatne i życzę wszystkiego najlepszego w procesie zakupu domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skorzystaj z pola wyszukiwania znajdującego się u góry tej witryny. W witrynie mamy dziesiątki samouczków dotyczących kredytów hipotecznych. Więc na pewno znajdziesz jakiś pomocny materiał.

  Zastrzeżenia:ten artykuł wyjaśnia, jak wstępnie zakwalifikować się do kredytu mieszkaniowego. Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie do celów edukacyjnych i nie stanowi osobistej porady finansowej. Prekwalifikacja kredytu hipotecznego różni się w zależności od pożyczkodawcy. Chociaż sam proces jest na ogół taki sam, mogą wystąpić różnice w typie żądanych informacji. W związku z tym szczegóły przedstawione w tym artykule mogą nie dotyczyć wszystkich pożyczkodawców i scenariuszy udzielania pożyczek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy