Co obejmuje ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Category: Spłatę Kredytu
17 lutego 2021

Jaka jest różnica między ubezpieczeniem kredytu hipotecznego a ubezpieczeniem domu?

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego obejmuje pożyczkodawcę na wypadek niespłacenia kredytu; chociaż nie ma wielu korzyści dla pożyczkobiorców, ma kilka. Ważne jest, aby wiedzieć, jak działa ubezpieczenie kredytu hipotecznego i kiedy można je bezpiecznie wypowiedzieć.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Ubezpieczenie kredytu hipotecznego to rodzaj polisy ubezpieczeniowej, która zwraca pożyczkodawcy hipotekę, jeśli pożyczkobiorca zaniedbuje spłatę kredytu lub umrze przed spłatą kredytu hipotecznego.

Znaczenie ubezpieczenia hipotecznego

Ubezpieczenie hipoteczne chroni pożyczkodawcę, który posiada hipotekę pożyczkobiorcy. W przypadku niewywiązania się przez pożyczkobiorcę z płatności pożyczkodawca i pożyczkobiorca są chronieni. Nowi nabywcy domu są zwykle zobowiązani do posiadania ubezpieczenia kredytu hipotecznego, jeśli ich pożyczka ma mniej niż 20 procent kapitału. Kapitał własny to kwota w domu, który właściciel domu posiada bezpośrednio, niepodlegający pożyczce hipotecznej. Innymi słowy, jeśli wpłacisz 15% zaliczki na dom, prawdopodobnie będziesz musiał wykupić ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Świadczenia z tytułu ubezpieczenia hipotecznego

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w zasadzie pozwala kupującym, którzy nie są w stanie wpłacić dużej zaliczki na zakup domu. Krótko mówiąc, ubezpieczenie kredytu hipotecznego pozwala na wpłacenie niskiego wkładu własnego za dom. Gdyby nie istniało ubezpieczenie kredytu hipotecznego, nie byłoby to możliwe ze względu na duże doświadczenie pożyczkodawców. Począwszy od 2018 r. I nowej ustawy podatkowej, płatności z tytułu ubezpieczenia hipotecznego nie mogą już być odliczane od podatków kredytobiorcy. Prawdziwa korzyść z ubezpieczenia kredytu hipotecznego jest dla pożyczkodawcy: składki, które płacisz, chronią pożyczkodawcę na wypadek, gdybyś nie był w stanie spłacić kredytu hipotecznego.

Oś czasu i wypowiedzenie

Jeśli właściciel domu nie spłaci kredytu hipotecznego, ubezpieczenie kredytu hipotecznego obejmuje go przez co najmniej rok, ale często dłużej. W zależności od kredytu hipotecznego właściciele domów mogą w pewnym momencie przestać płacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Większość tradycyjnych kredytów hipotecznych wymaga, aby właściciele domów płacili za ubezpieczenie kredytu hipotecznego przez pierwszy rok po zaciągnięciu kredytu. Gdy saldo pożyczki jest niższe niż 80 procent ceny zakupu, możesz poprosić pożyczkodawcę o wypowiedzenie ubezpieczenia.

W innych przypadkach, jeśli przebudujesz swój dom i zostanie wyceniony na wyższą wartość, która zapewnia 20% kapitału, pożyczkodawca może wypowiedzieć ubezpieczenie. Pożyczki z gwarancją FHA wymagają płatności ubezpieczenia hipotecznego przez co najmniej pięć lat.

Jeśli rozważasz wypowiedzenie ubezpieczenia kredytu hipotecznego, upewnij się, że będziesz w stanie dokonać płatności: po anulowaniu ubezpieczenia nie będziesz już objęty ubezpieczeniem, jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego.

Inne kwestie do rozważenia

Chociaż ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest konieczne i pozwala wielu rodzinom na zakup domu, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy anulować swój plan. Jeśli osiągniesz punkt, w którym nie będziesz już musiał posiadać ubezpieczenia hipotecznego i będziesz mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić kredyt hipoteczny w przyszłości, dobrym pomysłem może być anulowanie ubezpieczenia, aby uniknąć przepłacania.

Więcej artykułów

Wykorzystanie kapitału własnego do spłaty prywatnego ubezpieczenia hipotecznego →

Czy możesz stracić kredyt hipoteczny, jeśli ubezpieczenie domu zostanie anulowane? →

Czy hipoteczne ubezpieczenie na życie wymaga, aby na hipotece znajdowały się nazwiska męża i żony? →

  • The Money Alert: Podstawy prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI)
  • UWSA: Co to jest ubezpieczenie kredytu hipotecznego?Rynek: Właściciele domów o niskich dochodach i klasy średniej mogą zobaczyć, jak ich zwroty podatków spadną w 2018 rokuMegan Martin ma ponad 10 lat doświadczenia w pisaniu publikacji branżowych i biuletynów korporacyjnych, a także czasopism literackich. Posiada tytuł Bachelor of Arts uzyskany na University of Iowa oraz tytuł Master of Fine Arts w dziedzinie pisania w The School of the Art Institute of Chicago.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy