Centrum pomocy

Centrum pomocy
Category: Który Jest
16 października 2020

Promocje, zniżki na przejazdy i kredyt Lyft

Lyft oferuje dwa rodzaje promocji dla pasażerów : zniżki na przejazdy i kredyt Lyft . Promocje są zgłaszane za pomocą kodów promocyjnych .

Promocje mogą być również automatycznie stosowane na Twoim koncie. Kliknij kartę „Promocje”, aby zobaczyć szczegóły promocji, takie jak wartość, czas wygaśnięcia, limity przejazdów i warunki.

Przejdź do:

Gdzie mogę zobaczyć moje promocje i punkty?

Jeśli masz aktywną promocję na swoim koncie, możesz ją zobaczyć w zakładce „Promocje” w aplikacji Lyft. To menu pokaże wartość promocji oraz datę wygaśnięcia. Wykonaj następujące kroki, aby się tam dostać:

 1. Otwórz aplikację Lyft
 2. Kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu
 3. W wyświetlonym menu dotknij opcji „Promocje”
 4. Wyświetl wszystkie aktywne promocje na swoim koncie. Otóż ​​to!

Rodzaje promocji

Lyft ma kilka rodzajów promocji:

 • Zniżki procentowe zmniejszają opłatę o określony procent
 • Stałe rabaty usuwają określoną kwotę w dolarach z taryfy. Stałe zniżki dotyczą samej taryfy za przejazd i niektórych dodatkowych opłat, ale nie dotyczą napiwków, opłat za anulowanie ani opłat za uszkodzenia
 • Taryfy płaskie pozwalają zapłacić określoną kwotę za przejazdy do określonej kwoty (może to wyglądać na 5 USD za przejazd do 10 USD), a następnie zapłacić za wszelkie dodatkowe nadwyżki

Sprawdź Warunki, aby zobaczyć szczegóły promocji. Warunki są zwykle dostępne w otrzymywanych wiadomościach dotyczących promocji lub w sekcji „Promocje” w aplikacji.

Zniżki na przejazdy są ważne tylko na jeden przejazd i nie przechodzą z jazdy na jazdę. Jeśli przejazd kosztuje więcej niż kwota rabatu, pozostała kwota zostanie pobrana z domyślnej metody płatności.

Jak działa kredyt Lyft

Pomyśl o kredycie Lyft jak o gotówce na koncie. Kredyt Lyft zostanie automatycznie przypisany do kwalifikujących się przejazdów w aplikacji. Jeśli masz wiele dostępnych promocji, automatycznie zostanie zastosowana najwyższa wartość. Możesz dotknąć metody płatności pod koniec przejazdu, aby wybrać promocje, z których chcesz skorzystać.

Kredyt Lyft można wykorzystać na kilka przejazdów, dopóki nie wygaśnie lub nie zostanie wykorzystany. Kredyt Lyft dotyczy samej taryfy i niektórych opłat, ale nie dotyczy napiwków, opłat za anulowanie ani opłat za szkody związane z przejazdem. Kredyty można dodać bezpośrednio do konta, dodać za pomocą linku lub wpisać do aplikacji.

Kumulacja kuponów

Wszystkie kupony i promocje Lyft łączą się z kredytami Lyft. Jeśli masz na swoim koncie wiele kuponów, automatycznie wybierzemy kombinację zapewniającą największe oszczędności.

Możesz także wybrać kupony, które chcesz zastosować, na ekranie stawki i napiwku po rezygnacji z przejazdu.

Jak dodać kody promocyjne

Niektóre kredyty należy odebrać za pomocą kodów promocyjnych, klikając link lub wpisując kod w aplikacji. Jeśli masz kod do wpisania w aplikacji, przed podróżą wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Lyft
 2. Kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu
 3. W wyświetlonym menu dotknij opcji „Promocje”
 4. Kliknij „Wpisz kod promocyjny”, aby dodać kod (pamiętaj o sprawdzeniu pisowni)
 5. Dotknij „Zastosuj”, aby zakończyć

Po wykonaniu tych czynności zobaczysz, czy kod jest ważny dla Twojego konta. Zobaczysz także kwotę promocji, datę wygaśnięcia i inne warunki.

Dlaczego mój kod promocyjny nie działa?

Jeśli kod promocyjny jest nieprawidłowy, zobaczysz komunikat o błędzie. W przeciwnym razie powinna pojawić się promocja.

Na ekranie płatności po przejeździe zobaczysz kwotę odliczoną od opłaty za przejazd oraz łączną kwotę pobraną z metody płatności. Jeśli Twoja promocja nie została zastosowana automatycznie, dotknij opcji „Metoda płatności” (wyświetlanej nad łączną liczbą przejazdów), aby wyświetlić dostępne opcje promocji.

Oto najczęstsze powody, dla których kod promocyjny nie został zastosowany do Twojej jazdy:

 • Ważność wygasła : większość kodów wygasa w określonym dniu. Data i godzina wygaśnięcia są określone w zakładce „Promocje”.
 • Jest ograniczona do określonej lokalizacji : niektóre kody są ważne tylko w określonych miastach lub w przypadku przejazdów do lub z określonej lokalizacji. Nie będziesz mieć możliwości przyznania kredytu na przejazdy bez kwalifikacji.
 • Jest w innej walucie : z promocji na środki na przejazdy można korzystać tylko wtedy, gdy waluta promocji odpowiada walucie, w której odbył się przejazd. Na przykład, środków na przejazdy w dolarach amerykańskich nie można używać, jeśli przejazdy są rozliczane w dolarach kanadyjskich.
 • To podróż służbowa : obecnie punkty za przejazdy nie będą domyślnie stosowane do przejazdów w profilu biznesowym, ponieważ pracodawca zazwyczaj zwraca Ci za nie koszty. Na ekranie stawek i płatności po zakończeniu przejazdu możesz ręcznie zastosować określony kod promocyjny, dotykając metody płatności (tuż powyżej miejsca, w którym jest napisane „Biznes” lub „Osobisty”). Następnie dotknij „ Zmień zastosowane promocje ”, aby wprowadzić kod promocyjny lub wybierz promocję, której chcesz użyć.

Rejestracja w Lyft za pomocą kodu promocyjnego

Kiedy otrzymasz wiadomość z linkiem rejestracyjnym do Lyft lub klikniesz link polecający znajomego w Internecie (na przykład na Facebooku), kod promocyjny zostanie automatycznie zastosowany na Twoim koncie Lyft. Po zakończeniu tworzenia konta dotknij zakładki „Promocje”, aby zobaczyć szczegóły promocji (w tym zniżkę na przejazdy czy kredyt).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy