8 najlepszych banków inwestycyjnych 2020 roku

17 lutego 2021

Pieniądze napędzają świat

 • Dzielić
 • KołekE-mailKiedy myślisz o banku, prawdopodobnie myślisz o miejscu, które przyjmuje depozyty, prowadzi rachunki czekowe i oszczędnościowe oraz oferuje pożyczki, takie jak kredyty hipoteczne. To prawda, ale istnieje zupełnie inny rodzaj banku, który koncentruje się na akcjach, obligacjach i produktach inwestycyjnych. Te firmy finansowe mogą być częścią większej firmy, która oferuje również komercyjne usługi bankowe, ale odgrywają wyjątkową rolę w systemie finansowym, która wpływa na całą gospodarkę.

  Najlepsze banki inwestycyjne to duże instytucje finansowe, które odgrywają ważną rolę w ułatwianiu przepływu pieniędzy w gospodarce. Na przykład pierwsze oferty publiczne są okazją dla inwestorów, aby pomóc firmie zebrać pieniądze, a jednocześnie uzyskać udział w firmie.

  Banki inwestycyjne z pełną obsługą oferują szeroki zakres usług biznesowych i inwestycyjnych. Wielu z nich posiada również bank konsumencki lub jest z nim powiązany. Większość zwykłych konsumentów nie będzie potrzebować usług bankowości inwestycyjnej, ale dla rozwijających się firm i zamożnych osób, bank inwestycyjny może oferować unikalne produkty i usługi finansowe spełniające Twoje potrzeby. Potrzebujesz porady, jak znaleźć taki do użycia? Spójrz na nasze typy poniżej, aby znaleźć najlepsze banki inwestycyjne.

  Najlepszy ogólnie: Goldman Sachs

  Goldman Sachs to najbardziej prestiżowy bank inwestycyjny. Ta prawie 150-letnia instytucja jest spółką publiczną z aktywami o wartości 917 miliardów dolarów od 2017 roku. Wielu wysokich rangą urzędników państwowych spędziło czas w Goldman, w tym sekretarze skarbu USA, doradcy Białego Domu i przywódcy w bankach centralnych i rządach wokół świat. To sprawia, że ​​jest niezwykle wpływowy i stanowi główne centrum energetyczne na Wall Street.

  Chociaż bank przetrwał wiele kontrowersji, w tym rolę w kryzysie finansowym 2008 r., Angażuje się również w szereg inicjatyw z zakresu obywatelstwa korporacyjnego.

  Niektóre główne usługi i działy obejmują doradztwo finansowe i gwarantowanie emisji, własne portfele inwestycyjne i pożyczkowe, usługi dla inwestorów instytucjonalnych, zarządzanie inwestycjami i private equity. Poza bankowością inwestycyjną firma prowadzi Marcus, internetowy bank konsumencki.

  Najlepsze z dużej instytucji: JP Morgan Chase

  JP Morgan Chase to jedna z największych instytucji finansowych na świecie. Ta ogromna firma składa się głównie z dwóch oddziałów. Strona Chase firmy to bank biznesowy i komercyjny. Marka JP Morgan koncentruje się bardziej na inwestycjach, w tym na bankowości inwestycyjnej. Firma posiada zadziwiające aktywa o wartości 2,5 biliona dolarów.

  Na swojej stronie internetowej JP Morgan kładzie duży nacisk na fuzje i przejęcia, lukratywną usługę bankowości inwestycyjnej. Inne oferty obejmują usługi doradcze, pozyskiwanie kapitału i zarządzanie ryzykiem.

  Podobnie jak większość dużych banków, JP Morgan Chase powstał w wyniku serii własnych fuzji i przejęć. Poprzednicy to Chase Manhattan Bank, Bank One, Bear Stearns i Washington Mutual. Najstarszy poprzednik był trzecim najstarszym bankiem w kraju i 31 najstarszym na świecie. Została założona przez Aarona Burra. Tak, ten sam Aaron Burr z niesławy Hamiltona .

  Najlepszy w Europie: Barclays

  Barclays może nie jest największą nazwą po tej stronie The Pond, ale w Wielkiej Brytanii wszyscy znają Barclays. Firma Barclays z siedzibą w Londynie została założona w 1690 r. I posiada aktywa o wartości 1,1 bln funtów (około 1,5 bln USD).

  Konsumenci w Stanach Zjednoczonych mogą być zaznajomieni z kartami kredytowymi Barclays, a usługa bankowości konsumenckiej jest również w trakcie opracowywania w Stanach Zjednoczonych. Jest ona obecna głównie w Nowym Jorku i innych światowych centrach finansowych zarówno w Europie, jak i poza nią.

  Barclays dokonał wielkiego skoku w amerykańską bankowość inwestycyjną dzięki przejęciu Lehman Brothers w 2008 roku. Kolejny bank inwestycyjny z historią skandali (coś całkiem spójnego w tej branży), Barclays bardzo się przejmował przejęciem Lehmana i trafił na pierwsze strony gazet w 2012 roku. za rolę w aferze LIBOR. Niemniej jednak pozostaje dużym i szanowanym bankiem inwestycyjnym oraz jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź naszą pełną recenzję Barclays.

  Najlepszy zwrot: Morgan Stanley

  Morgan Stanley to kolejny duży bank inwestycyjny w Stanach Zjednoczonych, którego korzenie sięgają 1924 roku. Chociaż nie trafia do klubu aktywów trylionów dolarów, posiada przyzwoite 852 miliardy dolarów i znajduje się w stabilnej bankowości „zbyt dużej, by upaść. Obecna operacja Morgan Stanley rozpoczęła się w 1997 roku w wyniku fuzji, w wyniku której powstała firma Morgan Stanely Dean Witter Discover & Co. W 2001 roku nazwa wróciła do Morgan Stanley.

  Międzynarodowy bank inwestycyjny prowadzi trzy główne działy: papiery wartościowe instytucji, zarządzanie majątkiem i zarządzanie inwestycjami. Dział zarządzania majątkiem obsługuje inwestorów indywidualnych. Duża część tego podziału pochodzi z przejęcia Smith Barney, który wcześniej przejął słynny bank inwestycyjny Salomon Brothers.

  Podobnie jak inne duże banki inwestycyjne, Morgan Stanley oferuje pakiet produktów dla dużych firm, w tym fuzje i przejęcia, doradztwo, IPO, restrukturyzacje i pożyczki. Firma ledwo przetrwała kryzys finansowy 2008 r. I była największym odbiorcą funduszy TARP (Troubled Asset Relief Program) od rządu w tym burzliwym okresie dla firm finansowych. Odwrócił się po 2008 r. I dziś żyje do długiej historii jako lider w wykupach przedsiębiorstw.

  Najlepsze dla innowacji: Bank of America Merrill Lynch

  Ten bank inwestycyjny, będący częścią Bank of America, będący bankiem inwestycyjnym, powstał w wyniku długiego łańcucha fuzji, ostatnio przez przejęcie przez Bank of America głównego banku inwestycyjnego Merrill Lynch podczas kryzysu finansowego w 2008 r. Działa na całym świecie z głównymi ośrodkami w Hong Kong, Londyn i Nowy Jork. Bank of America jest drugim co do wielkości bankiem w USA z aktywami o wartości 2,3 bln USD.

  Bank of America Merrill Lynch oferuje bankowość inwestycyjną obejmującą fuzje i przejęcia, oferty dłużne i kapitałowe, pożyczki, handel, zarządzanie ryzykiem i inne usługi. Stary dział doradztwa majątkowego Merrill Lynch żyje dalej jako Merrill Lynch, również należący do Bank of America, ale prowadzący odrębną działalność.

  Podobnie jak inne banki inwestycyjne, usługi doradcze Bank of America Merrill Lynch są ważne dla firm, które chcą pozyskać fundusze na rynkach publicznych. Wchodząc na giełdę, bankierzy inwestycyjni pomagają określić początkową cenę akcji, równoważąc jednocześnie płynność i popyt. Pomagają również firmom w sprzedaży obligacji, kolejnej ważnej opcji pozyskiwania kapitału.

  Najlepsze do sprawdzania recesji: Credit Suisse

  Inwestorzy na całym świecie często traktują szwajcarską walutę jako bezpieczną przystań, gdy dolar wydaje się niestabilny, a szwajcarskie banki cieszą się opinią profesjonalizmu i prywatności podczas obsługi dużych transakcji finansowych. Liderem wśród szwajcarskich banków jest Credit Suisse, którego korzenie sięgają 1856 roku.

  Credit Suisse znalazł się pod ostrzałem amerykańskich organów regulacyjnych za umożliwienie dobrze znanej poufności klientów, aby pomóc innym uniknąć płacenia podatków. Firma posiada aktywa o wartości 796 miliardów CHF, co odpowiada około 800 miliardom USD. Firma jest obecna głównie w Stanach Zjednoczonych, częściowo dzięki fuzji z First Boston, której związek sięga 1978 roku.

  Mając globalny zasięg, był głównym gwarantem w wielu znaczących transakcjach w USA, w tym w Amazon IPO i projektach dla Apple Computer. Credit Suisse zajmuje drugie miejsce po UBS w Szwajcarii i działa w głównych centrach finansowych na całym świecie.

  Najlepszy w Niemczech: Deutsche Bank

  Deutsche Bank z siedzibą we Frankfurcie posiada aktywa o wartości około 1,5 biliona euro, co czyni go jednym z czterech największych banków inwestycyjnych w Europie i największym w strefie euro. Założony w 1870 roku Deutsche Bank jest instytucją finansową oferującą pełen zakres usług, z potężnym i wpływowym oddziałem bankowości inwestycyjnej.

  Deutsche Bank jest głównym operatorem w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie i wniósł godny uwagi wkład w kryzys finansowy w 2008 r. Poprzez swoją pracę na rynku hipotecznych papierów wartościowych. Doprowadziło to do nałożenia grzywny w wysokości 7,2 miliarda dolarów w 2017 roku. W ciągu ostatnich kilku lat bank zajmował się szeregiem kontrowersji, w tym prowadzeniem interesów z krajami objętymi sankcjami, praniem brudnych pieniędzy i skandalem LIBOR z 2015 roku. Jest obecnie objęty dochodzeniem Muellera w sprawie prezydenta Donalda Trumpa ze względu na jego silne relacje kredytowe z biznesami Trumpa.

  Jednak duża część jej działalności nie budzi żadnych kontrowersji. Bank Korporacyjny i Inwestycyjny obejmuje działy zajmujące się fuzjami i przejęciami oraz doradztwem, sprzedażą i handlem papierami wartościowymi, zarządzaniem ryzykiem i emisjami papierów wartościowych, międzynarodową bankowością komercyjną i handlem oraz badaniami i analizami.

  Najlepszy w Kanadzie: RBC Capital Markets

  RBC Capital Markets jest bankiem inwestycyjnym RBC z siedzibą w Toronto w Kanadzie. Z biurami w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, ten duży bank inwestycyjny jest jednym z największych w Ameryce Północnej i na świecie. Royal Bank of Canada, lepiej znany jako RBC, posiada aktywa o wartości 1,3 biliona dolarów kanadyjskich, a jego korzenie sięgają 1869 roku.

  RBC Capital Markets posiada 70 biur w 15 krajach. Ciekawym produktem dla firmy spoza USA jest skupienie się na finansach komunalnych w USA (obligacje muni). Bank zajmuje się również tradycyjnymi usługami bankowości inwestycyjnej, takimi jak fuzje i przejęcia oraz emisje akcji i instrumentów dłużnych.

  RBC znajduje się w idealnym miejscu z łatwym dostępem do Stanów Zjednoczonych i międzynarodową ekspozycją. Kiedy to wszystko połączysz, czyni to RBC atrakcyjnym i konkurencyjnym międzynarodowym bankiem inwestycyjnym. W 2017 roku RBC dołączył do listy banków o globalnym znaczeniu systemowym, czyli listy „zbyt duże, by upaść.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy