5 kroków do otwarcia konta oszczędnościowego 529 College

17 lutego 2021

Otwarcie konta oszczędnościowego 529 nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać!

W każdej branży ludzie będący ekspertami w swoich dziedzinach czasami zapominają, jak onieśmielająca może być ich „podstawowa praca dla osób z zewnątrz. Rutynowa wymiana oleju może równie dobrze być dla wielu właścicieli samochodów nauką rakietową, a okablowanie gniazdka może być przerażające dla właścicieli domów. Usługi finansowe nie są inne.

Ale 529 profesjonalistów wciąż zaskakuje fakt, że jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie otwierają 529 jest to że nie wiedzą jak. W badaniu z 2015 roku FDIC wykazało, że dziewięć milionów amerykańskich gospodarstw domowych w ogóle nie korzystało z banku. Tak więc dla przeciętnego Amerykanina, który kiedykolwiek miał tylko podstawowe konto czekowe, perspektywa otwarcia rachunku inwestycyjnego może być niesamowicie onieśmielająca. Jak wpłacić pieniądze, jeśli nie ma oddziału banku? Z kim rozmawiam? Jakich informacji potrzebuję? Ale otwarcie konta 529 jest całkiem proste!

Krok 1: Wybierz plan oszczędnościowy uczelni

To najtrudniejsza część dla wielu oszczędzających. Dostępnych jest ponad 100 oszczędności i przedpłaconych 529 planów. Ale, podobnie jak większość rzeczy, możesz uczynić to tak prostym lub złożonym, jak chcesz. Oto najprostszy sposób na wybranie planu 529:

 • Wybierz plan oszczędnościowy, plan przedpłacony lub oba. Plany oszczędnościowe działają jak 401 (k) i uczestniczą w rynkach papierów wartościowych, inwestując w akcje, obligacje i inne papiery wartościowe. Przedpłaty działają jak emerytury, rosną w tempie gwarantowanym przez sponsora i są zwykle ograniczone do mieszkańców stanu i / lub szkół. Jeśli nie możesz się zdecydować, otwórz jeden z każdego typu i włóż trochę pieniędzy do obu.
 • Musisz wybrać plan w stanie lub poza nim. Jeśli korzystasz z ulgi podatkowej stanowej, zazwyczaj – choć nie zawsze – lepiej będzie, jeśli skorzystasz z planu stanowego. Vanguard ma stanowy kalkulator podatkowy, który może dokładnie określić, ile warte są Twoje ulgi podatkowe.
I nie martw się o wybranie absolutnie najlepszego możliwego planu 529. Większość planów jest bardzo dobra i zawsze możesz przejść na inny plan, jeśli nie podoba ci się ten, w którym jesteś w dowolnym momencie. Ważniejsze jest po prostu otwarcie planu i jak najszybsze rozpoczęcie oszczędzania, dzięki czemu Twoje pieniądze będą miały więcej czasu na rozwój!

Krok 2: Odwiedź witrynę planu

Celem jest określenie, czego plan wymaga w zakresie dokumentacji. Każdy stan wymaga innych informacji do otwarcia konta, ale będziesz potrzebować przynajmniej następujących informacji:

 • Dane osobowe , w tym adres, data urodzenia i numer ubezpieczenia społecznego
 • Dane beneficjenta , w tym jego data urodzenia i numer ubezpieczenia społecznegoZostaniesz poproszony o podanie wielu dodatkowych informacji, ale większość innych informacji jest opcjonalna. Bardzo dobrym pomysłem jest jednak wskazanie następcy konta , czyli osoby, na którą przejdzie własność w przypadku śmierci pierwotnego właściciela, np. Dziadka lub innego opiekuna. Może to zaoszczędzić wielu problemów prawnych (lub gorzej w przypadku rozwodu lub problemów spadkowych), dlatego warto wyznaczyć następcę.

  Krok 3: Otwórz konto

  Jeśli sam otwierasz konto, możesz wypełnić fizyczny wniosek i wysłać go pocztą (pobierz ze strony internetowej planu lub zadzwoń do planu, aby poprosić o zestaw). Większość planów pozwala również na wykonanie wszystkiego przez Internet i wysłanie czeku lub przelanie pieniędzy na konto 529 bezpośrednio z konta czekowego. Jest to całkiem proste ćwiczenie polegające na wypełnieniu wymaganych dokumentów lub pól online.

  Jedynym miejscem, w którym możesz się potknąć, jest pytanie, jakie konto otwierasz. W takim przypadku musisz wybrać konto indywidualne, UGMA / UTMA (w niektórych planach nazywane również kontami „powierniczy), konto powiernicze lub podmiot gospodarczy / inny. Jeśli nie wiesz, jakie są te trzy ostatnie, otwierasz konto indywidualne.

  Ważna uwaga na temat własności konta 529: istnieje tylko kilka planów, które pozwalają na współwłasność. Jeśli więc jesteś w związku małżeńskim, pamiętaj, że Twój współmałżonek nie będzie miał dostępu do konta, chyba że otrzyma jakąś formę Pełnomocnictwa. Ponadto w przypadku par z dziećmi z poprzedniego małżeństwa rozważ umieszczenie rodzica biologicznego jako właściciela konta. Zbyt często oszczędności dziecka w college’u są narażone na ryzyko, gdy mściwy małżonek grozi wycofaniem majątku podczas rozwodu.

  Rozpoczęcie jest najważniejszą częścią oszczędzania, dając Twojemu kontu więcej czasu na rozwój.

  Krok 4: Wybierz inwestycje

  To kolejny krok, który może być prosty lub złożony w zależności od preferencji inwestycyjnych. Większość właścicieli kont wybierze portfel oparty na wieku odpowiadającym wiekowi beneficjenta i zrobi to. Portfele te stanowią punkt kompleksowej obsługi dla zróżnicowanych inwestycji, które stają się bardziej konserwatywne, gdy beneficjent osiąga wiek college’u.

  Alternatywnie, wiele planów oferuje portfele oparte na ryzyku docelowym lub portfele indywidualne, które pozwalają na zbudowanie własnego miksu inwestycyjnego. Jeśli nie masz pewności, którą drogą iść, możesz wybrać opcję opartą na wieku i zmienić ją później. Po prostu zrozum, że:

  • Plany oszczędnościowe 529 nie mają gwarantowanych zwrotów i będą się wahać wraz z rynkiem, co oznacza, że ​​istnieje możliwość utraty kapitału. Jeśli jest to dla Ciebie problemem, rozważ plan przedpłacony, taki jak Private College 529 Plan, lub porozmawiaj z profesjonalistą ds. Inwestycji, aby uzyskać pomoc w wyborze odpowiednich opcji.
  • Zgodnie z obowiązującym prawem możesz dokonać tylko dwóch zmian inwestycyjnych w ciągu roku kalendarzowego w planie 529. Dotyczy to tylko środków już zdeponowanych. Możesz nadal dokonywać wpłat i umieszczać je w dowolnej kombinacji portfeli, ale pieniądze już na koncie można przenieść z Portfela A do Portfela B, C lub D dwa razy w roku. Więc chociaż nie utkniesz w tym, co początkowo wybierasz, jeśli zdecydujesz się zmienić wybór portfela, ograniczysz się do zrobienia tego dwa razy w roku kalendarzowym. Krok 5: Złóż wniosek i wpłać środki

   Jeśli wypełniłeś fizyczny wniosek, prześlij go pocztą z czekiem, chyba że dokonujesz wpłaty za pomocą środków bankowych lub innej metody finansowania. Rozpatrzenie wniosku w formie papierowej zwykle zajmuje od kilku dni do kilku tygodni.

   Jeśli pojawią się jakiekolwiek błędy lub brakujące informacje, ktoś z planu 529 skontaktuje się z Tobą w celu skorygowania błędu lub przeoczenia, zakładając, że posiada wystarczające informacje, aby Cię zidentyfikować. W przeciwnym razie dokumenty zostaną odesłane jako „NIGO lub „Nie w dobrym porządku, więc upewnij się, że wszystko jest kompletne i dokładne!

   Jeśli składasz wniosek online, nie pozwoli to na przesłanie wszystkiego, chyba że uzupełnisz wszystkie wymagane informacje, co zmniejsza prawdopodobieństwo popełnienia błędów. Możesz zasilić konto natychmiast, podając informacje o swoim banku lub możesz wysłać czek, korzystając z informacji podanych w materiałach zgłoszeniowych. W tym drugim przypadku plan otworzy konto i zdeponuje środki, gdy je otrzymają.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy